Gość strony

ks. biskup Tadeusz Szurman
Na początek naszym gościem zgodził się zostać ks. biskup Tadeusz Szurman, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.
Ksiądz biskup przesyła nam życzenia, za które bardzo dziękujemy. Życzeń tych nie chcemy zatrzymywać tylko dla siebie!

ks. biskup Tadeusz Szurman

Pozdrowienia

Drodzy Parafianie w Czerwionce - Leszczynach

Z wielką radością przekazuję Wam pozdrowienia z życzeniami Bożego Błogosławieństwa. Jest to dla mnie wielkim zaszczytem i satysfakcją, że Wasza Parafia posiada swoją nową stronę internetową. Świadczy to o Waszym zaangażowaniu i wielkiej żywotności, która, podobnie jak i w innych przejawach życia religijnego, bardzo mnie raduje. Dziękuję Bogu, że ma was w swej opiece, że zapala wasze serca do aktywnego działania, że obdarza miłością, która jest widoczna na zewnątrz.

W swej ponad stuletniej historii Parafia wasza ze względu na swą niewielką liczbę wiernych była duszpastersko obsługiwana przez duchownych z Rybnika lub, jak jest to obecnie, z Orzesza. Ta sytuacja nauczyła was odpowiedzialności za duchowy rozwój zboru, troski o sprawy ziemskie parafii, właściwego reprezentowania Kościoła w tym świecie.

Z wielką radością patrzę na Wasz zadbany Dom Boży, na niewielkie, ale żywotne grupy dzieci ze szkółki niedzielnej, lekcji religii, czy młodzieży na spotkaniach młodzieżowych. Wielką pomocą w realizacji tych planów jest nowa dzierżawiona sala parafialna, która pozwala na intensyfikację działań i integrację całej parafii.

Cóż mogę Wam życzyć? Wypełnienia w życiu każdego z Was słów psalmisty: "Język mój będzie opowiadał sprawiedliwość twoją, przez cały dzień głosił chwałę twoją". Możemy to wypełnić, kiedy będziemy wierni słowom, które przekazała nam Matka Ewa: "Spotykaj ludzi z tą świadomością, że możesz masz być dla nich dziś posłańcem Bożym. Bądź zawsze życzliwy i gotowy usłyszeć czy to uśmiechem, czy słowem lub darem, na jaki cię stać. Masz reprezentować swego Pana, który z miłości umarł za wszystkich ludzi bez wyjątku".

Z wyrazami szacunku
i chrześcijańskim pozdrowieniem
Wasz Biskup Tadeusz Szurman
Poprzedni | Lista | Następny