Kanał RSS na stronie

RSS to jeden ze wspanialszych wynalazków "internetowych". Od stosunkowo niedawna cieszy się stale rosnącą popularnością. Bardzo zasłużenie.

Dla tych, którym ta nazwa jeszcze nic nie mówi - kilka zdań informacji.

RSS określa mechanizm przesyłania wiadomości (lub tylko jej nagłówków) z wykorzystaniem specjalnego języka znaczników opartego na XML-u. Wiadomości takie mogą być czytane i wykorzystywane przez serwisy internetowe (na stronach WWW), mogą też być wczytywane przez specjalne programy, tzw. czytniki kanałów RSS. Takich programów jest bardzo wiele, w szczególności darmowych, ale oprócz nich do wczytywania i przeglądania wiadomości z kanałów RSS można wykorzystać programy pocztowe (np. Mozilla Thunderbird) lub przeglądarki internetowe (np. Mozilla Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer 7).

Nasza strona, poczynając od swojej drugiej wersji, obsługuje kanał RSS z informacjami o aktualizacjach. Pozwala to osobom, które chciałyby śledzić rozwój naszej strony, na wygodny sposób dowiadywania się o każdej przeprowadzonej na stronie zmianie. Dokonawszy subskrybcji kanału RSS na naszej stronie, nie trzeba już szukać zmian wchodząc na nią (chociaż - oczywiście - tak też można; istnieje podstrona z informacjami o wszystkich dokonanych aktualizacjach). Program używany jako czytnik RSS sam powiadomi o zaistniałej zmianie.

Informacje o zmianach nie uwzględniają aktualizacji regularnych; na dzień dzisiejszy dotyczy to: Słowa na dziś (aktualizacja codzienna) oraz Słowa na tydzień (aktualizacja w każdą niedzielę).


Kanał RSS Plik RSS z informacją o aktualizacjach dokonanych na naszej stronie