Szkoła Niedzielna

Jako najmłodsi członkowie naszej parafii chcielibyśmy podzielić się z Wami tym, czym dla nas jest Szkółka Niedzielna i dla kogo zbieramy się każdego niedzielnego poranka.

Wielu z Was zastanawia się pewnie, kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy, a więc śpieszę Wam donieść, że istniejemy dopiero od roku (16.11.2003 r.), co nie znaczy, że wcześniej nie mieliśmy żadnych spotkań. Z radością przychodziliśmy na Dni Dobrej Nowiny i równie chętnie uczestniczyliśmy w wycieczkach i obozach organizowanych przez parafię. Mimo to brakowało nam regularnych spotkań. Dzięki modlitwie i staraniom wielu osób, po jakimś czasie firma będąca naszym sąsiadem udostępniła nam salkę, w której teraz co tydzień możemy zbierać się na nabożeństwie dla dzieci.

Zajęcia w Szkole Niedzielnej

Zaczynamy modlitwą i śpiewem, który w połączeniu z pokazywaniem sprawia, że łatwiej nam jest zrozumieć to, jaki jest Bóg, że kocha nas takimi jakimi jesteśmy, i że umarł za nas na krzyżu byśmy mogli być zbawieni. Te i inne prawdy poznajemy także słuchając historii biblijnych, które bezpośrednio odnoszą się do naszego życia. Później jest czas na prace plastyczne; z wielką radością biegniemy do stolików, gdzie czekają na nas ciekawe pomysły prowadzących. Podczas Szkółki uczymy się także wersetów biblijnych i sprawdzamy jak zapamiętalismy historie uczestnicząc w ciekawych konkursach.

Czas, który spędzamy razem, jest tylko malutką cząstką naszego życia, ale to właśnie dzięki niemu możemy zdać sobie sprawę z tego, dokąd zmierzamy i kim dla nas jest Bóg.


Dziękuję Bogu zawsze za was, za łaskę Bożą, która wam jest dana w Chrystusie Jezusie. (1 Kor. 1,4)

Miriam Gibiec

Galeria zdjęć